• Produktbeskrivning
  • RPM Främre Stötdämpartorn för 2WD Slash, Stampede, Rustler & Bandit


    Snabba anteckningar:
    • Ersätter original Traxxas #3639
    • Bakre stötdämpartorn finns också som tillval

    RPM-stötdämpartorn för Traxxas lastbilar i skala 1/10 är utformade för att ge styrka och stöd till frontfjädringens komponenter på dessa fantastiska fordon. Våra stötdämpartorn bibehåller all originalgeometri samtidigt som de ger välbehövlig strukturell styrka till denna viktiga fjädringskomponent. Vår design använder en I-balksstruktur som ger enorm styrka och styvhet som är vida överlägsen U-formade eller platta designer. Våra främre stötdämpartorn böjs inte alls lika lätt som originalversionerna, men har tillräckligt med flexibilitet, vilket förhindrar brott från hårda stötar eller krockar.

    RPM-stötdämpartorn är gjutna i svart och tillverkade av vår välrenommerade materialblandning. Dessa stötdämpartorn är så starka att vi backar upp dem för livet med vår världskända garantipolicy mot brott.
    LEV.ARTNR:
    EAN:
  • Egenskaper
RPM Stötdämpartorn Fram Bandit, Rustler, Stampede, Slash - 2WD i gruppen RC - RADIOSTYRT / RC RESERVDELAR hos Sävedalens Cykel - 1956 (RPM80852)
RPM Stötdämpartorn Fram Bandit, Rustler, Stampede, Slash - 2WD
RPM RC

RPM Stötdämpartorn Fram Bandit, Rustler, Stampede, Slash - 2WD

125:-
 
Lägg i kundvagnen
Leverans:  Finns i lager
Artnr: RPM80852